Portada:Hisenda:Regidoria d'Economia:ELECCIONS LOCALS 2007 {n}RESULTATS FINALS{n}
ELECCIONS LOCALS 2007 {n}RESULTATS FINALS{n}

Eleccions 2007 - Imatge inexistentDades de les eleccions municipals de 2007 i de les passades de 2003. RESULTATS FINALS!

DADES DE LES ELECCIONS LOCALS 2007



ELECTORS CENSATS: 6.734
PARTICIPACIÓ:
A les 14h: 32,08%
A les 18h: 42,22%
A les 20h: 57,92%

ABSTENCIÓ: 42,08%

VOTS EMESOS: 3.900
VOTS NULS: 21
VOTS VÀLIDS: 3.879
ESCRUTAT: 100%

RESULTATS:

OPCIÓ POLÍTICA

VOTS

%

REGIDORS

VOT EN BLANC1373,53%-
GRUP D'ESQUERRES DE VILASSAR DE DALT92923,95%4
ESQUERRA REPUBLICANA40110,34%1
OPCIÓ PER VILASSAR79120,39%3
PARTIDO POPULAR2506,44%1
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA3699,51%1
CONVERGÈNCIA I UNIÓ58715,13%2
CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR1634,20%0
CORPORACIÓ ELECTORAL VILASSARENCA2526,50%1

DISTRIBUCIÓ DE REGIDORS (LLEY D'HONDT)

grup d'esquerres de vilassar de dalt (4)
LLORENÇ ARTIGAS PLANAS
FERRAN LORCA GRUART
SANTIAGO JORGE DORCA PONS
ANA MARIN MARTINEZ

opcio per vilassar (3)
BENET OLIVA I RICOS
IMMACULADA NINET I GALOFRE
JOAQUIM VIDAL I SANMIQUEL

convergància i unió (2)
FRANCESC ANDREU MIRO
JOAQUIM MASSA LARIO

esquerra republicana de catalunya (1)
XAVIER YELO BLAT

partit dels socialistes de catalunya (1)
JOAN ADELL PLA

corporació electoral vilassarenca (1)
JOAN ALFONS CUSIDO MACIA

partit popular(1)
DAVID MEJIA AYRA

DADES DE LES ELECCIONS LOCALS 2003
ELECTORS CENSATS: 6.468
PARTICIPACIÓ:
A les 14h: 35,54%
A les 18h: 50,79%
A les 20h: 64,63%

PARTICIPACIÓ NETA: 64,59%
ABSTENCIÓ: 35,41%

VOTS EMESOS: 4.178
VOTS NULS: 20
VOTS VÀLIDS: 4.158
ESCRUTAT: 100%

RESULTATS:

OPCIÓ POLÍTICA

VOTS

%

REGIDORS

VOT EN BLANC852,04%-
GRUP D'ESQUERRES DE VILASSAR DE DALT1.61438,82%6
GRUP D'INDEPENDENTS DE VILASSAR DE DALT2917,00%1
OPCIÓ PER VILASSAR96323,16%3
PARTIDO POPULAR2135,12%0
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA2586,20%1
CONVERGÈNCIA I UNIÓ73417,65%2
Informació publicada el 27 de maig de 2007
Ajuntament de Vilassar de Dalt @ 2012
Plaça de la Vila, 1 - 08339 Vilassar de Dalt - Tel. 93 753 98 00 - oac@vilassardedalt.cat
Anar a la versió mòbil del web